Fjalë Kyçe

Dortmundi ia mbyll derën Cityt, do ta mbajë Sanchon

Dortmundi ia mbyll derën Cityt, do ta mbajë Sanchon

Borussia Dortmund synon të mbajë Jadon Sanchon edhe pse lojtari kërkohet nga Manchester City.

Sancho ka rigjetur formën e tij më të mirë këtë sezon të garave tek “milionerët’ pas transferimit nga Manchester City, transmeton Gazeta Alo.

Drejtori sportiv i Dortmundit, Michael Zorc është i sigurt se Sancho është i foksuar në “Parkun e Signal Iduna”.

I pyetur nëse Sancho do të qëndron tek Dortmundi, ai tha: “Po, sepse ai ende është një lojtar shumë i ri dhe nuk ka absolutisht sinjale për largimin e tij”. /Gazeta Alo/