Fjalë Kyçe

‘Dridhet’ bota e futbollit nga ky transferim i Juventusit

‘Dridhet’ bota e futbollit nga ky transferim i Juventusit

‘Zonja e Vjetër’ është gati të shpenzojë mbi 200 milionë euro për yllin e Liverpoolit, Mohamed Salah, shkruan GazetAlo.

Për më tepër, marrëveshja mund të kalojë 200 milionë euro nëse 26-vjeçari pajtohet të bashkohet me bardhezinjtë, duke e vënë atë prapa Neymar në listën e transferimeve më të shtrenjta të të gjitha kohërave.

Egjiptian luajti për Fiorentinën dhe Romën përpara se të transferohej në Liverpool, ku ai shënoi 44 gola sezonin e kaluar për t’i ndihmuar ata të arrinin në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ai ka shënuar 20 gola këtë sezon, 17 prej të cilave kanë ardhur në Premier Ligë. /GazetaAlo/