Fjalë Kyçe

‘Dridhet’ Milan, një tjetër skuadër futet në garë për Fabregasin

‘Dridhet’ Milan, një tjetër skuadër futet në garë për Fabregasin

Milan duket se po has në vështirësi në transferimin e Cesc Fabregas.

Milan po tenton ta transferoj Cesc Fabregasin në janar, por ka një problem serioz.

Monaco është futur në garë për ta transferuar mesfushorin spanjoll nga Chelsea, përcjell “lajmi.net” nga La Gazetta dello Sport.

Blutë nuk llogarisin në shërbimet e Fabregasit, andaj janë të gatshëm që ta shesin atë për 10 milionë euro.

Spanjolli ka hyr në muajt e fundit të kontratës së tij, andaj Monaco dhe Milan, janë dy skuadrat më të interesuar.