Fjalë Kyçe

Dua Lipa gati për të përformuar në ‘Grammy Awards’

Dua Lipa gati për të përformuar në ‘Grammy Awards’

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në “Grammy Awards”.

Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy”, shkruan lajmi.net.

Dua Lipa dhe Bebe Rexha në këtë ceremoni garojnë në kategorinë “Artistja më e mirë e re”.

Përveç kësaj, Dua është e nominuar edhe në kategorinë “Kënga më e mirë e zhanrit Dance”.,

Përmes një fotografie në Instagram, këngëtarja ka treguar se është gati për performancën që do ta mbajë nesër në “Grammy”.

Mbetet të shihet nëse artistet shqiptare do të dalin me trofe nga kjo ceremoni.