Fjalë Kyçe

Dy gjigantët evropiane gati të godasin Juvën, e duan Ruganin

Dy gjigantët evropiane gati të godasin Juvën, e duan Ruganin

Mbrojtësi Daniel Rugani është gjithnjë e më larg Juventusit.

Mbrojtësi italian është në shënjestër të dy klubeve të mëdha evropiane.

Sipas medieve italiane, Barcelona dhe Chelsea janë të interesuara për Ruganin.

Italiani ditë më parë nuk e ka përjashtuar mundësinë e largimit nga “Zonja e Vjetër”, madje, lojtari mund të largohet nga Torino qysh në muajin janar.

Barcelona dhe Chelsea janë në kërkim të një mbrojtësi, dhe siç thuhet, të dy klubet synojnë ta bindin mbrojtësin italian.