Fjalë Kyçe

E pabesueshme çfarë nuk ka shënuar Piatek në fund të ndeshjes

E pabesueshme çfarë nuk ka shënuar Piatek në fund të ndeshjes

Milan ka pësuar humbjen e dytë radhazi, pas asaj ndaj Interit 2-0.

‘Rossonerët’ u mposhtën 2-1 në udhëtim te Torino.

Ekipi i Giampolos kaloi në epërsi qysh në minutën 18′ me golin e Krzysytof Piatek nga penalltia.

Por heroi i torinezëve ishte padyshim sulmuesi Andrea Belotti (72′ 76′) që shënoi dy herë në portën e Donnarummas, dhe i siguroi tre pikë skuadrës së tij.

Sulmuesi polak i Milanit kishte një rast të artë për të barazuar rezultatin, por e huqi mundësinë, duke konfirmuar formën e dobët që po kalon.