Fjalë Kyçe

E përfunduar: Vedat Muriqi kalon te Lazio

E përfunduar: Vedat Muriqi kalon te Lazio

Tashmë ka përfunduar gjithçka sa i përket transferimit të Vedat Muriqit në Lazio.

Lajmi për transferimin e tij e ka bërë të ditur gazetari i njohur turk, Yağız Sabuncuoğlu, shkruan IndeksOnline

Sipas gazetarit turk, Muriqi do të kalojë te Lazio për çmimin 18 milionë euro dhe me një kontartë 5 vjeçare.
Zyrtarizimi i tij është çështje ditësh.