Fjalë Kyçe

Edhe Chelsea kulifikohet në çerekfinale

Edhe Chelsea kulifikohet në çerekfinale

Edhe Chelsea la siguruar kalimin për në çerekfinale, që ia doli vetëm pas goditjeve të penalltive në sfidën ndaj Southampton.

90 minuta u mbyllën 1-1.

Havertz shënoi për londinezët në pjesën e parë, ndërsa miqtë barazuan me anë të Che Adams.

Nga penalltitë, Chelsea fitoi 4-3.

Nga pika e bardhë gaboi Mount për Chelsean dhe Walcott e Smallbone për Southampton, që ishte në këtë transfertë pa sulmuesin Armando Broja, pasi në marrëveshjen e huazimit është parashikuar që shqiptari të mos luajë kundër skuadrës së Tuchel. / Express