Fjalë Kyçe

Edhe gruaja e Xhakës bëhet “futbolliste”

Edhe gruaja e Xhakës bëhet “futbolliste”

Çifti Xhaka e ka postuar një fotografi në Instastory ku shihet në një fushë futbolli, ndërsa bashkëshortja e futbollistit, Leonita shihet me një top te këmbët e saj.

Sigurisht, derisa e ka burrin futbollist, edhe ajo dita-ditës është duke u mishëruar me këtë sport.

Xhaka po luan me sukses tek Arsenali, ndërsa më parë ishte pjesë e Baselit dhe Borussia Monchengladbachut.

Ndërkohë, ai është pjesë e rregullt dhe e rëndësishme e Përfaqësueses së Zvicrës.