Fjalë Kyçe

Edon Zhegrova vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon super gol në Conference League

Edon Zhegrova vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon super gol në Conference League

Baseli ka marr fitore të rëndësishme ndaj Omania në kuadër të Conference League me rezultat 3-1, ku Edon Zhegrova la shenjë në këtë ndeshje.

Zviceranët kanë marr një fitore shumë të rëndësishme që e mban në vendin e parë në grup me 7 pikë.

Nga minuta e parë në këtë ndeshje luajtën Edon Zhegrova dhe Pajtim Kasami te Baseli.

Anësori i Kosovës ishte ndër më të mirët në fushë, ku ka realizuar edhe golin e tretë për skuadrën e tij në këtë ndeshje.

Ai mori një top në dalje të zonës, dribloi bukur një mbrojtës dhe i vetëm me portieri shënoi për 3-1./telegrafi