Fjalë Kyçe

Efekti i CR7, tjetër rekord për Juventusin

Efekti i CR7, tjetër rekord për Juventusin

Juventus po e mbyll vitin 2018 me një sukses të lartë.

Përveç rezultateve të mira në fushën e gjelbër, Juventus ka korrur suksese edhe në muzeun e tyre.

‘Libero’ raporton se muzeu i ‘Zonjës së Vjetër’ ka qenë më i vizituari në Itali, përcjell “lajmi.net”.

“J-Muzeu u inaugurua në vitin 2012 dhe është i lokalizuar brenda stadiumit”, thuhet në raport.

“Ky vit ka sjell një milion vizitor, duke qenë në mesin e 50 muzeve më të vizituar në Itali.

“Ky trend ka pësuar rritje me ardhjen e Cristiano Ronaldos në verë nga Real Madrid.

“Janë regjistruar mbi 15% të vizitorëve të ri dhe 30% më shumë se në gjashtë vitet e kaluara”, thuhet më tej në raportin e Liberos.