Fjalë Kyçe

Egzon Maliqaj gati për sfidën e karrierës(VIDEO)

Egzon Maliqaj gati për sfidën e karrierës(VIDEO)

Boksieri kosovar Egzon Maliqaj po behët gati për meçin kryesor në karrierë ndaj gjermanit, Slawa Spomer.Dueli është i vlefshme për titullin kampion bote, prandaj Maliqaj po thotë se i ka marrë të gjitha masat për të fituar.

Egzon Maliqaj i ka zhvilluar 12 meçe në karrierë, ku 11 prej tyre i ka fituar, kurse një herë është ndarë baras. Meqi i të shtunës do të jetë i 13 dhe më i rëndësishmi për të.

Dueli do të zhvillohet më 10 dhjetor në Heliborn të Gjermanisë. Titulli për të cilën luftohet është kampion në WBO Continental në peshat 69 kilogramë.