Fjalë Kyçe

Ekipi përfaqësues i femrave në karate renditet i treti në Kampionatin Ballkanik

Ekipi përfaqësues i femrave në karate renditet i treti në Kampionatin Ballkanik

Ekipi i femrave në karate, ka dalë i treti në kampionatin Ballkanik.

Kështu ka bërë të ditur Federata e Karatesë së Kosovës përmes një postimi, shkruan lajmi.net.

Përfaqësuese ishin lojtaret: Fortesa Orana, Elmedina Istogu, Vlera Qerimi dhe Behije Mustafa.

“Nga 12 shtete pjesëmarrëse Kosova u rendit e 5-ta në plasmanin e përgjithshëm”, u tha më tutje në postimin e Federatës.