Fjalë Kyçe

Ekskluzive: Sadat Pajaziti drejtë skuadrës me traditē në futbollin kosovar

Ekskluzive: Sadat Pajaziti drejtë skuadrës me traditē në futbollin kosovar

Vëllaznimi nuk e  ka ndërmend të dorëzohet së menduari dhe shpresuari për tu kthyer në elitë, andaj edhe sivjet do të shtrëngohet shumë për të arritur këtë objektiv duke u përforcuar nga të gjitha anët, shkruan Korneri.net

Por, sigurisht se përforcimi niset nga koka, andaj gjakovarët kanë nisur bisedimet me trajnerin e mirënjohur Sadat Pajaziti, mëson eksluzivisht redaksia jonë nga burimet e sigurta dhe të afërta me klubin.

Bisedimet janë në një fazë të avansuar dhe pritet që brenda javës së ardhshme edhe të finalizohet marrëveshje një vjeçare.

Vëllaznimi e vlerëson lartë punën që e bënë trajneri Pajaziti, andaj edhe a kanë konsideruar se ti duhur për Superligë.