Fjalë Kyçe

El Clasico, formacionet e mundshme

El Clasico, formacionet e mundshme

Një tjetër El Clasico luhet sonte në kuadër të javës së 26-të të la ligës spanjolle, shkruan GazetaAlo.

Real Madrid dhe Barcelona do të luajn një tjetër klasikë pas asaj të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit.

Santiago Bernabeu do të jetë arena e sfidës e cila pritet të jetë fantastike.

Tanimë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet e mundshem të sfides e cila luhet nga ora 20:45.

Real Madrid:
Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Ceballos, Modric; Bale, Benzema, Vinicius

Barcelona:
Ter Stegen; Semedo, Umtiti, Pique, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Dembele, L Suarez, Messi. /GazetaAlo