Fjalë Kyçe

Enis Bardhi “thumbon” ashpër lojtarët e Real Madrid

Enis Bardhi “thumbon” ashpër lojtarët e Real Madrid

Sulmuesi kosovar i Levantes, Enis Bardhi është shprehur jo i lumtur me referimin e padrejtë sipas tij në ndeshjen e mbrëmshme mes Levantes dhe Real Madridid.

Në ndeshjen e mbrëmshme mes Levantes u panë shumë dyshime në referim, në disa vendime që ishin në të mirë të klubit madrilen.

Duke folur për këtë Bardhi tha se ata nuk luanin një lojë burrnore, bienin në tokë pa i prekur fare, madje kërkonin edhe penallti.

“Ne luajtëm një ndeshje të mirë dhe merituam më shumë, mirëpo ishte shumë e vështirë pasi lojtarët e Realit bienin në tokë çdo dy minuta. Tanimë dëshirojmë të jemi të përgatitur mirë edhe në vijim dhe ti kthehemi fitoreve”, u shpreh Bardhi.