Fjalë Kyçe

Enzo me kritika të mëdha për vetveten: Dua të jem ai i vjetri

Enzo me kritika të mëdha për vetveten: Dua të jem ai i vjetri

Enzo Fernandez vazhdon ta mbajë rekordin si transferimi më i shtrenjtë i gjigantit anglez Chelsea, pasi londinezët paguan 121 milionë euro për transferimin e tij.

Megjithatë mesfushori argjentinas ende nuk ka arritur të jetë lojtar kyç te londinezët dhe ai e ka pranuar vet këtë duke thënë se nuk ndihet si Enzo.

“Po përpiqem të arrij atje, te versioni im që patë në Kupën e Botës. Dua të ndihem si ai Enzo, që po luante në Kupën e Botës . Dua të kthehem atje”.

“Ndihem mirë, duke u përmirësuar çdo ditë, por ende nuk ndihem sikur jam në 100%. Unë jam ende duke u përshtatur dhe ende nuk ndihem plotësisht vetvetja, por po përpiqem të arrij atje sa më shpejt. të jetë e mundur dhe duke punuar shumë çdo ditë për ta bërë këtë”, tha Enzo.

Tutje mesfushori argjentinas tha se është duke kërkuar atë Enzon e Kupës së Botës, ku shkëlqeu me paraqitjet e tij.

“Nuk do të jetë e lehtë sepse Kupa e Botës ka qenë dhe ka ikur, dhe unë jam ende duke u rritur si lojtar dhe duke zhvilluar aftësitë e mia, por unë jam duke kërkuar për atë Enzo. Dua të ndihem plotësisht vetvetja përsëri”, deklaroi argjentinasi.

Mesfushori ishte një nga lojtarët kryesorë të Argjentinës pasi fituan Kupën e Botës 2022 në Katar. Performanca e tij atje i dha atij një transferim 121 milionë euro te Chelsea.

Megjithatë, 23-vjeçari nuk është bërë lideri që tifozët e Chelsea prisnin të ishte. Ai ka qenë i mirë në 27 ndeshjet e ligës që ka luajtur këtë sezon, por pritet shumë më tepër prej tij.