Fjalë Kyçe

Eskalon debati ‘live’ mes Berishës dhe Bajqinovcit: “Diktatura është më e keqe se hajnia”

Eskalon debati ‘live’ mes Berishës dhe Bajqinovcit: “Diktatura është më e keqe se hajnia”

Deputeti i AAK’së, Bekë Berisha dhe ai i VV’së Mefail Bajqinovci, në një debat direkt në RTK janë përplasur me njëri tjetrin.

Derisa Bajqinovci i ka thënë Berishës se Qeveritë e kaluara kanë qenë hajdut dhe se e kanë zhvatur shtetin edhe ky i është kundërpërgjigjur.

“Diktatura është më e keqe se hajnia”, i ka thënë Berisha, Bajqinovcit.

Më tutje, ka eskaluar debati mes tyre të cilët nuk i kanë kursyer aspak akuzat.

Për më shumë, ndiqeni videon më poshtë: