Fjalë Kyçe

EURO 2020: Sot luajnë Uells-Zvicër, Danimarkë-Finlandë, Belgjikë-Rusi

EURO 2020: Sot luajnë Uells-Zvicër, Danimarkë-Finlandë, Belgjikë-Rusi

Pas ndeshjes së parë hapëse të Euro 2020 mes Italisë dhe Turqisë, sot do të luhen edhe tri ndeshje tjera.

Në grupin A, Uellsi do të luaj me Zvicrën nga ora 15:00. Ndeshja zhvillohet në stadiumin Baku Olimpik në Azerbajxhan.

Ndeshja tjetër, e cila fillon në orën 18:00 i gjen përballë Danimarkën me Finlandën në stadiumin Parken të Kopenhagës.

Ndërsa, Kombëtarja Belge me atë Ruse, do të ndeshen në Antonio Mateo të Spanjës, nga ora 21:00,