Fjalë Kyçe

Fabinho: Fillimi i sezonit nuk ishte i lehtë

Fabinho: Fillimi i sezonit nuk ishte i lehtë

Fabinho ishte një nga transferimet e Liverpool që bëri bujë të madhe.

Braziliani kaloi në “Anfield” nga skuadra e Monacos, për të përforcuar kështu mesfushën e skuadrës së Liverpool.

25  vjeçari nuk e pati të lehtë të debutonte tek Liverpool, duke qëndruar për disa ndeshje radhazi në bankën rezervë.

Ai është kthyer për të komentuar këtë fillim të vështirë të tijin.

“Fillimi i sezonit nuk ishte i lehtë, por e dija se duhet të jem i durueshëm dhe të punoj fortë në stërvitje, që të fitoj shansin” ka thënë Fabinho, transmeton lajmi.net.

“Mendoj se jam përmirësuar dhe vetëbesimi im është ngritur. Tani jam duke luajtur mirë dhe duhet të vazhdojë kështu” ka thënë ndër të tjerash ai.

Fabinho është inkuadruar nga Jurgen Klopp në disa pozita këtë sezon. Ai madje ka luajtur një ndeshje si qendër mbrojtës.