Fjalë Kyçe

Familjes kosovare që iu kthyen pushimet në tragjedi: Dëshmitarja tregon si u mbyt 10 vjeçari në Durrës

Familjes kosovare që iu kthyen pushimet në tragjedi: Dëshmitarja tregon si u mbyt 10 vjeçari në Durrës

Familja nga Prishtina sapo kishte mbërritur në kompleksin turistik që ndodhet te Shkëmbi i Kavajës për të kaluar pushimet verore. E ndërsa familja Tërnalla po akomodohej në dhomën e hotelit, 10-vjeçari është shkëputur për t’u futur në pishinë ku dhe ka humbur jetën.

Pushimet familjare janë kthyer në tragjedi, ndërsa nuk është ende e qartë pse nuk i është dhënë ndihma në kohë nga personeli apo pushuesit e tjerë që ndodheshin në pishinë.

Fëmija është diktuar ndërsa ndodhej në fund të pishinës dhe atëherë në ndihmë i kanë ardhur të tjerët, po ka qenë vonë.

Policia vijon hetimet për nxjerrjen e përgjegjësisë për sigurinë në pishinë.

I vetmi punonjës që ka qenë i pranishëm në çastin e ngjarjes ishte punëtori i shezlongëve, i cili  ishte në ditën e parë të punës.

https://www.youtube.com/watch?v=hnU1HkzCTJw&feature=emb_title