Fjalë Kyçe

FANTASTIKE KJO KOSOVË

FANTASTIKE KJO KOSOVË

Djelmoshat tanë edhe përkundër barazimit kanë treguar paraqitje fantastike në një atmosferë të zjarrtë të dhuruar nga tifozët në tribuna.

Kombëtarja e Kosovës ka lëshuar fitoren nga duart në minutat shtesë të takimit.

Përballja Kosovë -Danimarkë ka përfunduar me rezultatin e barabartë në miqësoren e zhvilluar sonte në kryeqytet, shkruan Gazeta Alo.

Në një atmosferë fantastike në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kombëtarja jonë ka barazuar me Danimarkën me rezultatin 2:2.

Golat i kanë shënuar Amir Rrahmani dhe Bersant Celina për Kosovën, ndërsa Eriksen dhe Hojbjerg kanë shënuar për danezët. /Gazeta Alo