Fjalë Kyçe

Fatos Beqiraj kapiten kundër Kosovës në ‘Fadil Vokrri’? Përgjigjet trajneri i Malit të Zi

Fatos Beqiraj kapiten kundër Kosovës në ‘Fadil Vokrri’? Përgjigjet trajneri i Malit të Zi

Trajneri i Malit të Zi, Faruk Hadzibegic, është shfaqur para gazetarëve në konferencë për media një ditë para përballjes me Kosovën në “Fadil Vokrri”.

Duke folur për ndeshjen, trajneri i Malit të Zi u pyet edhe për sulmuesin shqiptar që ka në skuadër, Fatos Beqiraj.

Për Beqirajn do të jetë sfidë emocionuese, pa luan për herë të parë kundër Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Hadzibegic është pyetur nëse Beqiraj do të jetë kapiten, por refuzoi të tregojë.

“Fatosi është djalë shumë i mirë dhe ne jemi të lumtur që e kemi në ekip. Për kapiten do të shihet nesër pasi ende nuk është bërë ekipi i parë”, deklaroi ai.