Fjalë Kyçe

Fazliu mposht lehtësisht kroaten Mandaric

Fazliu mposht lehtësisht kroaten Mandaric

Laura Fazliu është ndeshur me Ivana Mandaric në raundin e dytë në Grand Slamin që po zhvillohet në Zagreb të Kroacisë.

Fazliu ka mposhtur me IPPON kroaten Mandaric, për të avancuar tutje në raundin e tretë, transmeton lajmi.net.

Në raundin e tretë, akoma duhet të pritet nga dueli Nadiah Krachten dhe Yemima Zohar për të mësuar kundërshtaren e Fazliut.

Përpos Fazliut, xhudistet tjera nga Kosova që do të ndeshen sot janë Flaka Loxha (-57kg), Fationa Kasapi (-57kg)./