Fjalë Kyçe

FC Prishtina 01, dashuri për kryeqytetin dhe fanellën bardhëekaltër

FC Prishtina 01, dashuri për kryeqytetin dhe fanellën bardhëekaltër

FC Prishtina ëahtë skuadra më e re e Futsallit, shkruan GazetaAlo.

Kjo skuader me anë të një postimi në faqen zyrtare ka bërë të ditur për sukseset dhe aspirtatat e klubit në të ardhmen.

Ky është postimi i FC Prishtinës.

FC Prishtina 01, dashuri për kryeqytetin dhe fanellën bardhëekaltër.

Klubi jonë është themeluar para gjashtë muajsh, por FC Prishtina 01 tashmë i ka renditur sukseset.

Edhe pse në vitin e parë të themelimit klubi arriti në dy finale: Kupa e Kosovës dhe Kupa e Qyteteve.

Paraqitjet e mira, angazhimi i madh i lojtarëve që japin gjithçka për fanellën bardhekaltër, ka bërë që edhe shikuesit t’i mbushin shkallët e Pallatit të Rinis dhe sporteve.

Djelmoshat e skuadrës janë 90% nga kryeqyteti dhe kjo bërë që dashuria për klubin të jetë e madhe, pasi e ndjejnë fanellën dhe e duan klubin.

FC Prishtina 01 nuk do të ndalet, do ta vazhdojë punën e saj me djemtë e kryeqytetit drejt sukseseve të ardhshme. /GazeraAlo.