Fjalë Kyçe

Fenerbahçe publikon përbërjen kundër Istanbul Bsaksehir, edhe Muriqi pjesë e ekipit startues

Fenerbahçe publikon përbërjen kundër Istanbul Bsaksehir, edhe Muriqi pjesë e ekipit startues

Vedat Muriqi po kalon një sezon fantastik te ekipi turk, deris po kërkohet edhe ma klubet më të mëdha evropiane.

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Fenerbahces dhe Istanbul Basaksehir.

Nga minuta e parë në këtë takim sonte do të zbresë edhe sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi.

25-vjecari po shijon një sezon fantastik. 11 gola në 17 paraqitje në Superligë dhe katër asiste, Vedati do të tentojnë t’i ndryshojë këtë shifra fantastike, raporton Gazeta Express.