Fjalë Kyçe

Ferizaji nuk do që ky gjyqtar të drejtoj sfiden ndaj Prishtinës

Ferizaji nuk do që ky gjyqtar të drejtoj sfiden ndaj Prishtinës

Referi Mervan Bejtullahu do ta drejtoj ndeshjen ndërmjet Ferizajit dhe Prishtinës e cila luhet ditën e hënë me fillim nga ora 15:00, shkruan Gazeta Alo

Skuadra e Ferizajit ka reaguar për këtë me anë të një njoftimi në faqen zyrtare të klubit.

Ky është reagimi i Ferizajit.

Delegim i qellimshem??

Mervan Bejtullahu prap i referon Prishtines!!!

Kryesia e KF Ferizajt ne shqetsim. Arsyeja është delegimi i referit Mervan Bejtullahut per te ndar drejtesin ne ndeshjen mes Ferizajt dhe Prishtines e cila zhvillohet te henen ne ora 15:00 ne Ferizaj.
Ne si kryesi pyesim se si eshte e mundur qe ky refer gjithmon i referon Prishtines plotë 7 apo 8 here. Edhe ashtu deri tani KF Ferizaj ne disa ndeshje eshte demtuar por deri tani kemi heshtur duke shpresuar se njerzit kompetent do te ndermarrin masa per permirsimin e referimit.

Nuk duam te Paragjykojm por padrejtsitë me nuk do ti tolerojm thone Ferizajasit.
Pergjegjesinë per çdo tensionim qe mundet me ndodhë do te bartë komisioni per delegimin e refereve pranë FFK-së./Gazeta Alo.