Fjalë Kyçe

Feronikeli mëson gjyqtarin për ndeshjen ndaj TNS

Feronikeli mëson gjyqtarin për ndeshjen ndaj TNS

Feronikeli arriti të fitonte turin paraeliminator të Ligës së Kampionëve dhe tashmë ka një ndeshje delikate ndaj uellsianëve të TNS në debutimin e tyre në turin e parë të Championsit.

Kampionët në fuqi të Kosovës, do të synojnë të bëjnë më të mirën ndaj uesllsianëve për të provuar turin e dytë.

Ditën e sotme, Feronikeli ka njohur gjyqtarët e takimit të parë që do të luhet fillimisht në Uells e më pas në Kosovë.

Në takimin që do të luhet mesjavën e ardhshme, gjyqtar kryesor do të jetë maltezi,Trustin Farrugia Cann.

Sakaq, ndihmësit e tij do të jenë Alan Kamileri dhe Roberto Vela, ndërkohë që gjyqtar i katërt, Filip Farrugia.

Gjyqtari kryesor i takimit nuk është një emër që deri më tani ka pasur ndeshje të mëdha për të gjykuar por më shumë në Europë i janë besuar ndeshje të të rinjve, kryesisht U17 dhe U19. Njihet si një gjyqtar i butë, që nuk e përdor shumë kartonin.