Fjalë Kyçe

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Kosovë – Gjibraltar

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Kosovë – Gjibraltar

Kombëtarja e Kosovës do të kthehet në ‘Fadil Vokrri’, për ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit.

Ky takim zhvillohet vetëm katër ditë para ndeshjes deçizive me Malin e Zi në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020,  shkruan lajmi.net.

Trajneri Bernard Challandes do të ketë mundësi që të testojë skemat dhe lojtarët që kanë pasur më pak minuta gjatë këtyre eliminatoreve.

Dardanët pritet të jenë të shumtë në numër, për ta përkrahur Kosovën në sfidën e saj të radhës.

Sot, në ora 17:00 ka filluar shitja e biletave. Ato mund t’i blini përmes platformës online ‘Tiks.app’.