Fjalë Kyçe

Finlanda kalon në epërsi ndaj Danimarkës

Finlanda kalon në epërsi ndaj Danimarkës

Finlanda ka kaluar në epërsi ndaj Danimarkës.

Ndeshja fillimisht e suspenduar mes Danimarkës dhe Finlandës ka rinisur, ngase të dy skuadrat pranuan të zhvillojnë pas atij rasti të rëndë të Christian Eriksen, shkruan lajmi.net.

Sidoqoftë, është Finlanda që ka kaluar fillimisht në epërsi.

Ishte Pohjanpalo që realizoi një gol të bukur pas një harkimit të Uronen (60′).

Për më shumë shikojeni golin.

https://twitter.com/i/status/1403792643675537409