Fjalë Kyçe

Fiorentina e turpëron keq Romën, e mund 7-1

Fiorentina e turpëron keq Romën, e mund 7-1

Roma është eliminuar nga Fiorentina në kuadër të çerek-finales së Kupës së Italisë të mërkurën në “Artemio Franchi”.

Fiorentina arriti ta poshtërojë Romën, duke e mposhtur me rezultatin 7-1, dhe duke marrë biletën për gjysmëfinale.

Federico Chiesa shënoi hat-trick, Luis Muriel shënoi dy gola, po ashtu edhe Giovanni Simeone, kurse Marco Benassi shënoi vetëm një gol.

Nga radhët e Romës, golin e vetëm e shënoi mbrojtësi serb, Aleksandar Kolarov.