Fjalë Kyçe

Fiton Juventusi, kaq pikë largohet nga Interi

Fiton Juventusi, kaq pikë largohet nga Interi

Juventusi po vazhdon me fitore në Serie A, teksa këtë herë mposhti Parmën me rezultat 2-1, e vlefshme për xhiron e 20-të.

Juve fitoi fal Cristiano Ronaldo i cili shënoi të dy gola.Portugezi realizoi në minutën e 43-të dhe në minutën e 58-të.Golin e vetëm për Parmën e shënoi Cornelius në minutën e 55-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Juve përforcon kreun e Serie A me 51 pikë, katër më shumë se Interi që ka bërë një hap mbrapa sot.