Fjalë Kyçe

Fitore bindëse e Barcelonës ndaj Villarrealit

Fitore bindëse e Barcelonës ndaj Villarrealit

Barcelona ka shënuar fitore bindëse sonte në “Camp Nou” në përballjen me Villarrealin. Klubi katalunas fitoi 4:0 në ndeshen e xhiros së tretë të La Ligas.

Të katër golat u shënuan në pjesën e parë. Ansu Fati (15’, 19’), Lionel Messi (35’ penallti) dhe Pau Torres (45’ autogol) shënuan për Barcelonën.

Për Barcelonën ishte ndeshja e parë e zhvilluar në këtë edicion në La Liga.