Fjalë Kyçe

Fjalët e Leo Messi pas fitores ndaj Liverpoolit

Fjalët e Leo Messi pas fitores ndaj Liverpoolit

Barcelona fitoi ndeshjen e parë të gjysëmfinales ndaj Liverpoolit me rezultate 3-0, shkruan GazetaAlo

Leo Messi shënoi dy gola në këtë fitore.

Ai pas ndeshjes u shpreh:

“Asgjê nuk ka mbaruar,pasi kemi ndeshjen e dytë në Liverpool dhe ne duhet të bëjmë më të miren të shkojmë në finale.

”Megjithatë ne jemi të kenaqur me lojën e sontme.Ne ishim superior në pjesën e parë, por ata bënë një presion të madh.
Ne e dinim se Liverpool do të mundohej të shënonte,por ne u treguam të kujdesshëm dhe shënuam edhe dy gola të tjerë”, ka deklaruar Messi.

”Tani duhet të jemi të bashkuar dhe të shkojmë së bashku nëse duam të përfundojmë sezonin në mënyrën më te mirë. Është e vërtetë se gjuajtja e lirë ishte fantastike,kam dashur të shënoj një gol nga goditja e lirë dhe une kam qenë me fat që e realizova. Unë jam shumë i lumtur” ka përfunduar Messi. /GazetaAlo