Fjalë Kyçe

Fjalët e Zidane për situaten e Varane

Fjalët e Zidane për situaten e Varane

Zinedine Zidane është paraqitur në konferencë për shtyp gjatë ditës së sotme para ndeshjes së nesërme ndaj Valencias.

Tekniku Madrilen foli edhe për situatën e Raphaël Varane dhe thashethemet për largimin e tij.

”Nuk mund ta imagjinoj Real Madridin pa Raphaël Varane.. Eshtë një lojtar i ri që ka 8 vite këtu dhe po bën mirë. Janë shumë gjëra për të thënë se jam mërzitur. Janë gjëra të jetës por e shoh mirë. Ai nuk më ka thënë asgjë, nëse di dicka. E rëndësishme është ajo që më thotë lojtar im dhe se ai është në klubin më të madh në botë dhe ka fituar shumë gjëra.” /Gazeta Alo