Fjalë Kyçe

Fjalët që Solari i tha Bales para se t’a inkuadronte në El Clasico

Fjalët që Solari i tha Bales para se t’a inkuadronte në El Clasico

Santiago Solari vendosi që mos të startojë me Gareth Bale sërish duke preferuar Lucas Vazquez para Uellsianit.

Por kamerat e Deportes Cuatro kanë kapur një moment gjatë ndeshjes në pjesën e dytë ku trajneri Madrilen i tha Bales këto fjalë para se t’a inkuadronte në fushë në minutën e 68’të.

”Je ti, shkojmë”, ishte fjala që trajneri i tha Uellsianit duke e shikuar në stol dhe duke i bërë me dije që të bëhet gati për t’u inkuadruar në fushë në El Clasicon e së mërkurës.

Bale luajti rreth 25′ minuta në El Clasicon e fundit dhe synimi i tij është të startojë në El Clasicon e nesërme të La Ligas.