Fjalë Kyçe

Formacionet e mundshme, Barcelona-Tottenham

Formacionet e mundshme, Barcelona-Tottenham

Barcelona dhe Tottenham do të ballafaqohen sonte në “Camp Nou” në sfidën e fundit të fazës së grupeve në Champions League.

Për skuadrën angleze, kjo ndeshje vendimtare për kalimin në rrethin tjetër të garave, derisa “Blaugranat” tashmë e kanë siguruar kualifikimin, transmeton Gazeta Alo.

Trajneri i Barcelonës, Valverde duke se në duel me “Spurs” do të paraqitet pa Lionel Messin dhe Luis Suarezin, duke i dhënë rast lojtarëve tjerë.

Mediet spanjolle tashmë kanë publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Arthur, Busquets, Coutinho; Dembele, El Haddadi, Denis Suarez.

Tottenham: Lloris; Walker-Peters, Alderëeireld, Vertonghen, Rose; Dier, Winks; Eriksen, Alli, Son; Kane.

Dueli mes Barcelonës dhe Tottenhamit nis në orën 21:00. /Gazeta Alo/