Fjalë Kyçe

Formacionet e mundshme Juventus – Genoa

Formacionet e mundshme Juventus – Genoa

Juventusi do ta mirëpresë Genoan në “Allianz Stadium” në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A.

Juventusi pritet të vazhdojë në formacionin 4-2-3-1 dhe Alvaro Morata duhet t’i jepet favori përballë Genoas sonte.

‘Bianconerët’ shpresojnë të ndërtojnë në fitoren 2-0 ndaj Salernitana herën e kaluar dhe Massimiliano Allegri nuk pritet të ndryshojë formacionin.

Leonardo Bonucci dhe Morata duhet të kthehen në formacionin fillestar, në vend të Giorgio Chiellini dhe Moise Kean.

Rodrigo Bentancur dhe Adrien Rabiot po luftojnë për vendin së bashku me Manuel Locatelli në mes.

Dejan Kulusevski dhe Federico Bernardeschi pritet të startojnë në të dyja anët e Paulo Dybalas, me Morata në krye të linjës.

Andriy Shevchenko lufton me lëndime dhe Genoa do të jetë pa Nicolò Rovella dhe Stefano Sturaro. Valon Behrami dhe Abdoulaye Toure janë gati t’i bashkohen Milan Badelj në skuadër.

Goran Pandev pritet të startojë në front, ndërsa Davide Biraschi duhet të kthehet në mbrojtje.

Formacionet e mundshme: Juventus kundër Genoa

Juventus (4-2-3-1): Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Pellegrini; Bentancur, Locatelli; Kulusevski, Dybala, Bernardeschi; Morata.

Genova (3-5-1-1): Sirigu; Biraschi, Masiello, Vasquez; Ghiglione, Behrami, Badelj, Toure, Cambiaso; Hernani, Pandev.