Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare: Arbëria – Llapi

Formacionet zyrtare: Arbëria – Llapi

Sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Arbërisë dhe KF Llapit, duel ky në kuadër të xhiros së 35’të në Superligën e Kosovës në futboll.

Arbëria do të mundohet që sot të dal me tre pikë nga ky takim për të ikur nga vija e kuqe që çon në largimin nga Superliga, shkruan IndeksOnline

Me një fitore sot ndaj Llapit, Arbërisë do t’i rriteshin gjasat për të qëndruar në elitën e futbollit kosovar.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Arbëria: Miftari (GK), Zabërgja, Bahtiri, Hyseni, Seferi, Cesar Santos, Avdulli, Lika, Kryeziu, Ibrahimi, Pira. Kryetrajneri: Arbnor Morina.

Llapi: Ajeti (GK); Idrizi, Bujari, Prençi, Veliu, Hyseni, Krasniqi, Zeqiri, Selmani, Shabani, Peposhi, Hoti. Kryetrajner: Tahir Batatina.

Gjyqtarët: Selim Isufi, Taulant Ibërdemaj, Bajram Kabashi, Visar Kastrati

Stadiumi: “Zahir Pajaziti” Podujevë