Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare: Arsenal – Chelsea, Xhaka nga minuta e parë

Formacionet zyrtare: Arsenal – Chelsea, Xhaka nga minuta e parë

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin londinez ndërmjet Arsenal dhe Chelsea.

Kjo ndeshje konsiderohet si kryendeshja e javës dhe do të jetë e vlefshme për xhiron e 23- të Premierligës, shkruan lajmi.net.

Në duelet mes këtyre dy skuadrave asnjëherë nuk mund të themi se cili është favoriti, veçse presim për spektaklin.

Arsenal do të tentoj të shfrytëzoj epërsinë e tifozëve të vet për të marrë një fitore shumë të rëndësishme.

Në anën tjetër, lojtarët e Maurizio Sarri shpresojnë të vazhdojnë me rezultatet pozitive.

Më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare për të dy skuadrat.

Arsenal:

Chelsea: