Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare: Besa – Trepça ’89

Formacionet zyrtare: Besa – Trepça ’89

Sot (e shtunë) zhvillohet ndeshja e parë dhe hapëse e javës së pestë në Superligën e Kosovës në futboll.

Kjo ndeshje zhvillohet në Brestovik të Pejës, mes Besës dhe Trepçës ’89. Skuadra pejane ende nuk ka fituar asnjë pikë dhe numëron katër humbje radhazi.

Kurse, skuadra mitrovicase nga tri ndeshje të zhvilluara deri më tani, ka grumbulluar 6 pikë – me bilanc prej dy fitoreve dhe një humbjeje.

Ndryshe, ndeshja zhvillohet me fillim prej orës 15:00 dhe tashmë janë bërë të ditura edhe formacionet zyrtare.

Formacioni zyrtar i Besës: Pas pak…

Formacioni zyrtar i Trepçës ’89: Prince, Happy, Berisha, Kaçar, Jashari, Kaqiku, Okonkwo, Nimani, Arbnor Muja, Bismark.

https://www.facebook.com/KFTrepca89/posts/1780150922132623