Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare: Galatasaray – Lazio, Muriqi në bankinë

Formacionet zyrtare: Galatasaray – Lazio, Muriqi në bankinë

Galatasaray është nikoqir i Lazios, në kuadër të fazës së grupeve për Ligën e Evropës.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet bazë, ku vërehet që ylli i Kosovës, Vedat Muriqi është në stol, shkruan lajmi.net.

Pavarësisht spekulimeve që do ishte titullar, Sarri ka vendosur ta lërë në bankinë.

Ndërsa, dy shqiptarët e tjerë si Elseid Hysaj dhe Thomas Strakosha.

Formacionet zyrtare:

Galatasaray: Muslera; Yedlin, Marcao, Nelsson, Van Aanhalt; Kutlu, Antalyali; Akturkoglu, Cicaidau, Morutan; Dervisoglu.

Lazio: Strakosha; Lazzari, Felipe, Acerbi, Hysaj; Akpa-Akpro, Leiva, Alberto; Anderson, Immobile, Zaccagni.

Ndeshja nis në ora 18:45.