Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare: Kosovë -Bullgari

Formacionet zyrtare: Kosovë -Bullgari

Kosova ka publikuar 11 emrat që do të startojnë ndaj Bullagarisë, derisa në portë është konfirmuar sërish Aro Muriç.

Benjamin Kololli i’a ka dalë të mposhtë lëndimin dhe këtë ndeshje do startojë nga minuta e parë, derisa kapiten për këtë ndeshje do të jetë Hekuran Kryeziu, pasi Samir Ujkani është lënë në stol nga Bernard Challandes.

Kosova nuk ka pësuar humbje që 11 ndeshje, duke fituar tetë dhe ka barazuar në tri duele, ndërsa ka shënuar dy gola pë ndeshje.