Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare: Kosovë – Shqipëri

Formacionet zyrtare: Kosovë – Shqipëri

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave do përballet me Kombëtaren e Shqipërisë, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

“Dardanet” kanë katër pikë të tubuara deri me tani dhe kërkojnë vetëm fitore në “Fadil Vokrri”, ndaj vashave të Shqipërisë, që gjithashtu kanë arkëtuar katër pikë në pesë ndeshje, shkruan lajmi.net.

Formacionet zyrtare tashmë janë bërë publike:

Kosovë (4-4-2): Kolgeci; Misini, Syla, Hysenaj, Ramaj; Kryeziu, Halilaj, Shala, Memeti; Biqkaj, Reçica

Shqipëri (4-2-3-1): Rexhepi; Gjergji, Maliqi, Curraj, Gjini; Franja, Hia; Maksuti, Krasniqi, Hamidi; Doci


Ndeshja nis në ora 16:00