Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare, Liverpool-Napoli, a është Shaqiri titullar?

Formacionet zyrtare, Liverpool-Napoli, a është Shaqiri titullar?

Pas pak minutash starton ndeshja kryesore natës së sotme në Champions League.

Liverpool dhe Napoli ndeshen në sfidën vendimtare për të kaluar në rrethin tjetër të garave, takim që luhet në “Anfield”, transmeton Gazeta Alo.

Mediet angleze tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave. Xherdan Shaqiri i “të kuqve” nuk do të jetë titullar.

Formacionet zyrtare:

Liverpooli: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Wijnaldum, Hendersen, Milner; Salah, Firmino, Mane.

Banka rezervë e Liverpoolit: Mignolet, Fabinho, Lovren, Keita, Sturridge, Shaqiri, Origi.

Napoli: Ospina; Maksimovic, Albiol, Koulibaly, Mario Rui; Callejon, Allan, Hamsik, Fabian; Mertens, Insigne.

Banka rezervë e Napolit: Karnezis, Hysaj, Ghoulam, Diaëara, Zielinski, Ounas, Milik.