Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare për El Clasicon e sontme

Formacionet zyrtare për El Clasicon e sontme

Janë publikuar formacionet zyrtare të super përballjes ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, shkruan GazetaAlo.

Real Madrid dhe Barcelona do të zhvillojnë El Clasicon e radhës somte në stadiumin Santiago Bernabeu.

Tanimë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare të klasikes e cila luhet nga ora 20:45.

Këto janë formacionet.

Real Madrid: Courtois; Reguilon – Ramos – Varane – Carvajal; Kroos – Casemiro – Modric; Vinicius – Benzema – Bale

Barcelona: Ter Stegen; Jordi Alba – Umtiti – Pique – Semedo; Vidal – Rakitic – Arthur; Coutinho – Suarez – Messi. /GazetaAlo