Fjalë Kyçe

Formacionet zyrtare për ndeshjen: Chievo Verona – Roma

Formacionet zyrtare për ndeshjen: Chievo Verona – Roma

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Chievo Verona – Roma.

Roma do të luaj në udhëtim në Verona për ndeshjen e xhiros së 23-të në Serie A, shkruan lajmi.net.
Roma konsiderohet favorite për këtë takim dhe pritet të kthehet tek fitorja pas humbjes nga Fiorentina, në kuadër të Kupës së Italisë.

Chievo në anën tjetër pozicionohen në vendin e fundit në tabelë, duke regjistruar një nga sezonet më të dobëta viteve të fundit.

Ndeshja mes dy skuadrave fillon në ora 20:30. Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare.