Fjalë Kyçe

Formacioni i Kosovës kundër Danimarkës

Formacioni i Kosovës kundër Danimarkës

Kombëtarja e Kosovës do të përballet nesër me Danimarkën në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 19:00, shkruan Gazeta Alo.

Kombëtarja daneze pritet të startojnë me formacionet më të mirë të mundshëm.

Për dallim nga Danimarka, Kombëtarja e Kosovës do të ketë dy mungesa të mëdha, Valon Berisha dhe Hekuran Kryeziu.

Ndërsa dilema e vetme në formacioni startues të Bernard Challandes pritet të jetë pozita e portierit.

Formacioni i mundshëm i Kosovës (4-2-3-1): Aro Muric: Mërgim Vojvoda, Amir Rrahmani, Fidan Aliti, Benjamin Kololli: Herolind Shala, Besar Halimi: Arbër Zeneli, Bersant Celina, Milot Rashica: Vedat Muriqi. /Gazeta Alo