Fjalë Kyçe

Formacioni i mundshëm i Juventusit ndaj Napolit

Formacioni i mundshëm i Juventusit ndaj Napolit

Napoli dhe Juventus do të përballen nesër në kuadër të javës së 26-të në Serie A, shkruan GazetaAlo.

Derbi i kësaj jave luhet nesër nga ora 20:30.

Sipas medieve italiane Massimiliano Allegri do të hedhë në fushë formacionin 4-3-3.

Ky mendohet të jetë formacioni i mundshëm:

Juventus (4-3-3): Szczesny, Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Bentancur, Pjanic, Matuidi, Dybala, Cristiano Ronaldo, Mandzukic. /GazetaAlo