Fjalë Kyçe

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Danimarkës

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Danimarkës

Kosova do të përballet me Danimarkën në këtë javë para ndeshjeve kualifikuese në EURO 2020.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të përballet më 21 mars në ‘Fadil Vokrri’ me Danimarkën, e cila do të jetë ndeshje miqësore.

Ndeshja do të startojë në ora 19:00, gjersa Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar.

Trajneri zviceran nuk do të mund të llogarisë në Valon Berishën dhe Hekuran Kryeziun, që janë të lënduar, por që do t’i ketë në dispozicion shumicën e lojtarëve.

Më poshtë mund ta shikoni formacionin e mundshëm të Kosovës ndaj Danimarkës.